Nasz serwis korzysta z cookies. Poprzez przeglą…danie dalsze serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Potwierdź i zamknij komunikat
Grudziądz, zapraszamy! Darmowe ogłoszenia, forum, baza firm, reklama, informacje.
Strona głĂłwnapiątek 02 grudnia 2016   Imieniny obchodzą: Balbina, Paulina, Bibiana
Ogłoszenia  | Poczta  | Nowe forum!!  | Forum - archiwum  | Praca  | Przetargi  | Informator Medyczny  | Katalog Firm
Reklama Firm  | Katalog WWW  | Nasze Fotki - Our Photos  |  Slownik pokera  | PUP - oferty pracy
Grudziądz, zapraszamy! Darmowe ogłoszenia, forum, baza firm, reklama, informacje.
Reklama


Reklama "S"

Reklama - L3
Czarci Młyn

Reklama EDEON

Partnerzy

Użytkownik
Zaloguj się
Login:
Hasło:
Nie posiadasz konta ? Zarejestruj się

Użytkowników online: 64
Katalog użytkowników

Ważne Adresy
Urząd Miejski, Urząd Gminy

więcej...


================

Reklama SEKRET

Rozkład Jazdy
MZKPKPPKS

Grudziądzki Rap

Holendrzy Rządz nam rozbudują (2007-01-25)

Grudziądz - Holenderska firma Heutink wybudowała halę w Grudziądzu. Już produkuje okna i drzwi. Chce wybudować osiedle domków jednorodzinnych.
Kościół na Rządzu, który stoi na samym skraju osiedla, może znaleźć się w jego centrum! Holenderski Heutink, który już produkuje w Grudziądzu okna i drzwi, chce na nadwiślańskiej skarpie wybudować całe osiedle domków jednorodzinnych!
Na razie już od roku rozwija produkcję okien i drzwi oraz ram okienno-drzwiowych na przeszklone werandy i tarasy. Wysyła je TIR-ami do Genemuiden w Holandii, gdzie znajduje się firma-matka, która nie musi kupować okien i drzwi, gdyż sama je produkuje. Heutink od prawie 100 lat buduje w Holandii domy i swoje doświadczenie chce przenieść na grunt polski. Zaczyna od Grudziądza.
Hala o powierzchni 5.000 m.kw. powstała w niespełna pół roku, obok upadłego PGR-u na Rządzu. W przyszłości, kilkaset metrów od firmy pobiegnie trasa średnicowa, a w niedalekiej odległości planowany jest węzeł autostradowy.
"Przebiliśmy" Poznań

- Lokalizacja jest bardzo dobra - ocenia Reint Beens, członek zarządu firmy Heutink - a współpraca z Urzędem Miejskim i opiekunem inwestorskim jest znakomita. Warunki, jakie nam tu stworzono zdecydowały, że zamiast pod Poznaniem, ulokowaliśmy zakład w Grudziądzu. Zatrudniamy 24 osoby, głównie stolarzy. W miarę rozwoju firmy załoga się powiększy.

Z Holandii płynie coraz więcej zamówień na produkowane w Grudziądzu okna i drzwi. Powstają z egzotycznego drewna, zwanego meranti. Do Holandii sprowadzane jest z Malezji, a stamtąd do Grudziądza.

- Jest jasnobrązowe, ale odbiorcy w Holandii tylko raz zażyczyli sobie stolarkę do domu w naturalnej barwie, lakierowaną - objaśnia prokurent grudziądzkiego Heutinka Grzegorz Woroniecki - przeważnie chcą okien i drzwi kolorowych, np. białych, szarych albo granatowych. Produkując dla polskich odbiorców uwzględnialibyśmy miejscowe upodobania.
Osiedle domków jednorodzinnych, szeregowych i apartamentowiec ma powstać na nadwiślańskiej skarpie. Heutink kupił 18 ha terenu i załatwia formalności. Jak dobrze pójdzie, pierwsze domy zacznie budować jesienią br. Za swoje pieniądze, bez kredytów bankowych i z holenderskiej, tańszej cegły.- Może nie damy rady budować taniej, niż w Polsce, ale na pewno nie będzie drożej - uważa Reint Beens.
  
Autor: MARYLA RZESZUT, www.pomorska.pl

Komentarze
Dodaj komentarz


Powrót
© 2003 - 2016 Internet Grudziądz kontakt
konfiguracja poczty
Grudziądz, zapraszamy! Darmowe ogłoszenia, forum, baza firm, reklama, informacje.